Najlepsze rękawice do pracy w ogrodzie i wokół domu

72
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kiedy nadchodzi jesień najczęściej mamy więcej do zrobienia w ogrodzie, wokół domu i w garażu – generalnie porządkujemy sprzątamy i nie chcemy mieć poprzecinanych i brudnych rąk. Dlatego zrobiliśmy dokładny przegląd rękawic ogrodowych, wybraliśmy kilka istotnych kryteriów i ustaliliśmy, że:

RĘKAWICE ZE SKÓRY BYDLĘCEJ DIALL TO NAJLEPSZY WYBÓR JEŚLI SZUKASZ RĘKAWIC ROBOCZYCH LUB RĘKAWIC DO PRACY W OGRODZIE

Sprawdziliśmy wiele rękawic i rękawiczek ogrodowych i roboczych. Zaczęliśmy od przetestowania rękawic ogrodowych za kilka złotych, dostępnych w sklepach przemysłowych i marketach budowlanych (od 2-4 zł za parę) Błyskawicznie je jednak odrzuciliśmy z uwagi na to, że chronią jedynie przed zabrudzeniami, nie są nawet odporne na wilgoć i bardzo łatwo się zużywają. Nasze poszukiwania najlepszych rękawic roboczych i grodowych wiodły następnie przez bardziej profesjonalne rękawice robocze pokazane na dole artykułu ale ich cena wahała w przedziałach 25-40 zł więc skonsultowaliśmy się z wieloma osobami posiadającymi ogrody i wywnioskowaliśmy, że nawet jak jesteś właścicielem domu to nie zawsze masz w nawyku płacić kilkadziesiąt zł za rękawice ogrodowe. Chyba po prostu nie każdy chce wydawać taką kwotę na robocze rękawice do pracy w ogrodzie.

Dlatego optymalną ofertą cenową według nas i najlepszymi rękawicami są właśnie wyżej wybrane żółte rękawice Diall dostępne np w Castoramie.

Kilka mocnych stron wybranych przez nas rękawic do pracy przy domu lub w ogrodzie:

  1. Po pierwsze rękawice przez nas wybrane są wykonane z grubej skóry bydlęcej, są naprawdę wytrzymałe – testowaliśmy je w prostych czynnościach ogrodowych ale także przy ciężkich pracach warsztatowych, zbieraniu ciężkich i ostrych odpadów, trzymaniu bardzo gorących urządzeń a nawet spawaniu i cięciu pilarką.
  2. Rękawice ogrodowe wybrane przez nas mają bardzo korzystną cenę w stosunku do jakości – ich koszt do około 10 zł w markecie budowlanym, w tej cenie nie znaleźliśmy nic lepszego jakościowo i pod względem użytego materiału
  3. Powierzchnia chwytna rękawic nie przemaka i wydaje się nie przewodzić prądu lub mieliśmy sporo szczęścia i radzimy nie próbować:):)
  4. Rękawice nadają się nie tylko do pracy w ogrodzie więc nie musisz kupować osobno kilku par – te są na tyle cienkie, że precyzyjnie chwycisz palcami praktycznie każdy element ogrodu a jednocześnie charakteryzują się dużą wytrzymałością.
  5. Rękawice są długie – sięgają za nadgarstek co pomaga gdyż chroni rękę kiedy wyrywamy dziwne krzaczyska typu róże, iglaki itp.
  6. Są żółte:) Więc większość kobiet pracujących w ogrodzie powinna być zadowolona
  7. Rękawice ogrodowe łatwo doczyścić po przepracowanym dniu i bardzo ciężko zniszczyć, jeśli tylko nie podstawimy dłoni pod piłę tarczową, ale wtedy popsucie rękawic automatycznie staje się mniejszym problemem

 

Inne rodzaje rękawic, które braliśmy pod uwagę, lecz nie wygrały naszego rankingu ze względu na wyższą cenę natomiast także zasługują na uwagę:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here