Najlepszy niedrogi kabel micro USB

235

Podłączaliśmy, ciągnęliśmy, ruszaliśmy wtyczkami a nawet próbowaliśmy rozrywać aby zdecydować, który kabel micro USB jest najlepszy w niższym przedziale cenowym. Braliśmy pod uwagę zaokrąglone i płaskie kable micro USB, krótkie około 20 cm a także dłuższe metrowe kable sprawdziliśmy jak radzą sobie z ładowaniem i przesyłem danych i w naszej opinii:

PLECIONY KABEL MICRO USB JEST NAJLEPSZYM KABLEM DO URZĄDZEŃ Z WEJŚCIEM MICRO

 

Prześledziliśmy opinie w internecie oraz z własnego doświadczenia, które prawdopodobnie jest doświadczeniem powszechnym zauważyliśmy, że prawie każdy kabel micro USB najczęściej psuje się przy wtyczce, łamiąc się tak jak na zdjęciu poglądowym poniżej

 

Dlatego przy naszym wyborze kierowaliśmy się pomysłową i dobrą jakościowo obudową kabla micro USB. Przeanalizowaliśmy gumowo-plastikowe otuliny kabli micro i ten sam problem powtarza się wszędzie tam, gdzie materiał jest bardziej lub mniej sztywny. Jego ciągłe użycie i wyginanie przy wtyczce z czasem zawsze powtarza problem – materiał w tym miejscu zostaje „zmęczony” i wcześniej czy później (zawsze jednak wcześniej) – pęka w tym miejscu i kabelek zaczyna odchodzić z tego świata a my dostajemy zapaści gdyż dzieje się to oczywiście w najmniej szczęśliwych momentach.

Rozwiązanie znaleźliśmy w kablach micro USB powlekanych plecionym nylonem, gdzie ten problem zostaje wyeliminowany zastosowanym materiałem, który nigdy nie pęknie gdyż jego struktura nie jest sztywna. Kilka punktów uzasadniających nasz wybór:

  1. Kable plecione (nylonowe) micro USB są różnej długości – od 20 cm 1 m 2m
  2. Ich średnia cena to 7-15 zł
  3. Występują w dużej gamie kolorów
  4. Nie plączą się!! Są raczej sztywne i grubsze – stąd problem z plątaniem sam się wyeliminował
  5. Posiadają wzmocnione dodatkowo miejsca gdzie kabel wchodzi w obie końcówki (wtyczki)
  6. Zapewniają przyzwoity przesył plików i bezproblemowo ładują urządzenia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here