Najlepsze ciekawe i kreatywne zabawy dla dziecka


839
3 shares, 839 głosów

Dbasz o swoje dziecko – zapewniasz mu zdrowy tryb życia, pomoc lekarską, wychowujesz, kupujesz potrzebne przedmioty i troszczysz się o niego – generalnie życzysz mu jak najlepiej:) Dziecko młodsze a nawet nieco starsze uczy się najwięcej poprzez zabawę i spędza na tej formie aktywności procentowo najwięcej czasu. Jeśli nie jesteś z tych rodziców, które dają dziecku tablet na “odczep się” lub włączają gry na kilka godzin…nie, chwilę – na pewno nie jesteś, skoro czytasz ten artykuł!:) Tak więc spróbujemy przywołać kilka pomysłów na ciekawe i kreatywne zabawy z dzieckiem.

1. DRZEWO GENEALOGICZNE Z ODCISKAMI PALCÓW CAŁEJ RODZINY POMYSŁEM NA ZABAWĘ DLA SYNA I CÓRKI

Świetna forma edukacyjnej i kreatywnej rozrywki dla dziecka! Jest miejsce na samodzielność i twórczość, podczas której dzieci najlepiej się rozwijają. Przy okazji zabawa pozwala na odwiedzenie dalszych kuzynów i starej cioci, na wizytę u której nigdy nie było czasu

2. KOLOROWE BRANSOLETKI  Z PAPIERU TYPU ZRÓB TO SAM(A) ŚWIETNYM POMYSŁEM  NA ZABAWĘ DLA DZIEWCZYNKI

Dziecko najpierw maluje papier różnymi kolorami a następnie wycina go i składa w odpowiedni sposób w kształt papierowych bransoletek uprzednio pięknie pokolorowanych. Zabawa kreatywna i szlifująca zdolności manualne oraz wyobraźnię – rozwija dziecko w ogromnym stopniu. Tutorial TUTAJ

3. SEKRETNY OGRÓD W DONICZCE DLA WRÓŻKI DOBRYM POMYSŁEM NA ZABAWĘ DLA DZIECKA

Jeśli wróżka nie ma gdzie mieszkać – Twoje dziecko w ramach super zabawy może zaprojektować jej magiczny ogród, podczas tworzenia którego musi użyć wyobraźni  oraz z Twoją pomocą zorganizować jego elementy.  Zabawa rozwinie Twoje dziecko i pozwoli na rozwój jego wyobraźni.

 

4. SZKOŁA LATANIA DLA SAMOLOTÓW Z PAPIERU NAJLEPSZĄ ZABAWĄ DLA DZIECKA

Rozwija zdolności manualne dziecka i pozwala na dosłownie odlotową zabawę. Dodatkowo uczy precyzji i cierpliwości a wszystko to schowane za wyśmienitą zabawą, gdyż które dziecko nie lubi samolotów  papieru!? Najpierw świetna zabawa w budowanie samolotów z papieru a następnie najlepsze na koniec – trafianie nimi w różnej wielkości otwory w wybudowanej z kartonu stacji dla samolotów. Czad!

 

5. BRANSOLETKI I ŁAŃCUSZKI Z PAPIERU TO POMYSŁ  NA ŚWIETNĄ ZABAWĘ DLA DZIEWCZYNKI

Zamiast kupować dziewczynce gotowe łańcuszki i bransoletki – pozwól jej stworzyć własne! Rozwiniesz u córki inteligencję i wyobraźnię a radość ze stworzenia czegoś ładnego samemu będzie nieporównywalna wobec przedmiotów zakupionych w sklepie. Wszystko co potrzebujesz to trochę grubszej nitki, kolorowe papiery i Twój  czas. Tutoriale do wykonania łańcuszków i bransoletek z papieru znajdziesz w YT lub we własnej wyobraźni.

 

6.WŁASNY TOR WYŚCIGOWY NAJLEPSZĄ ZABAWĄ DLA CHŁOPCA

Kto o tym nie marzy? Oprócz wszystkich małych chłopców za pewne co drugi tata! Tor wyścigowy typu “zrób to sam” to najlepsza zabawa dla chłopaka – po pierwsze tworzy coś z tatą po drugie ściganie się resorakami po własnoręcznie wybudowanym torze to zabawa dużo lepsza niż na gotowym kupionym za grube pieniądze bo jest efektem pracy Twojego dziecka. Zabawa dla chłopczyka, za którą stoi spora lekcja kreatywności i zręczności.

 

7. KOLOROWA SZTUKA NA SZYBIE ŚWIETNYM POMYSŁEM NA ZABAWĘ DLA DZIECKA

Kupujesz kolorowe filtry do reflektorów np TUTAJ. Następnie wycinasz je w niesamowite i różnorodne kawałki a do miedniczki nalewasz ciepłej wody. Pocięte kolorowe elementy wrzucasz do wody i dajesz dziecku zabawę na pół dnia. Jeśli mieszkasz w domu – idealne do tej zabawy będą drzwi balkonowe – jeśli w mieszkaniu – oczywiście upewnij się że dziecko jest bezpieczne. Maluch przylepia na szybie kolorowe elementy układając je w niepowtarzalną sztukę, która rozwija zdolności artystyczne i rozwija wyobraźnie lepiej niż tablety i telefony.

 

8. KOLOROWE OGNIE SZTUCZNE NA NIBY ( W SŁOIKU LUB SZKLANCE) POMYSŁEM NA ZABAWĘ DLA DZIECI

Robisz tak: wlewasz ciepłą wodę do słoika lub szklanki a w osobnym naczyniu do niewielkiej ilości oleju spożywczego dolewasz niewielkie ilości barwników spożywczych w różnych kolorach. Delikatnie mieszasz, aż porobią się kolorowe osobne bąbelki na powierzchni oleju i powoli wlewasz taka miksturę do słoika z ciepłą wodą. Czekacie chwilę aż magia zacznie działać:)

 


0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybierz typ wpisu
Quiz o osobach
Seria pytań, które dotyczą osobowości
Quiz o ciekawostkach
Seria pytań z poprawnymi i złymi odpowiedziami, które mają sprawdzić czyjąś wiedzę
Ankieta
Głosowanie mające na celu podjęcie decyzji lub określenie opinii
Opowiadanie
Sformatowany tekst z możliwością dodania filmów i zdjęć
Lista
Klasyczna lista internetowa
Odliczanie
Klasyczne internetowe odliczanie
Otwarta lista
Prześlij swój własny przedmiot i zagłosuj na najlepsze zgłoszenie
Lista rankingowa
Głosowanie mające na celu wybrać najlepszą pozycję na liście
Memy
Przesyłaj własne obrazy, aby tworzyć spersonalizowane memy
Film wideo
Dodaj film z Youtube, Vimeo czy Vine
Audio
Muzyka z Soundcloud lub Mixcloud
Obrazek
Photo or GIF
Gif
Animowany GIF