Pomysły na pierwszą pracę dla nastolatka


1 share

 

 

 

Szukanie pierwsze pracy może być stresujące i mozolne – pomimo, że masz ledwo ponad 18 lat to każdy wymaga od Ciebie 20 lat doświadczenia, a pierwsze wynagrodzenie nie powala. Poniżej kilka przykładowych zajęć, za które możesz się wziąć w ramach Twojej pierwsze pracy i zarobić pierwsze pieniądze. Do wykonywania niektórych musisz się podszkolić – np z obsługi Photoshopa lub wiedzy związanej z serwisowaniem ale przeważają prace proste i nie wymagające kwalifikacji fizyka kwantowego. Oto kilka pomysłów na pierwszą pracę.

Wychodzenie z psem, sezonowe koszenie trawników, wyprowadzanie psa, opieka nad dzieckiem, grafik komputerowy, twórca kartek okolicznościowych DIY, animator imprez, fotograf na imprezach, kurier, dostarczanie pizzy i jedzenia, projektant stron www, sezonowe odśnieżanie posesji, wynalazca lub pomysłodawca gier komputerowych, twórca aplikacji mobilnych, pracownik w Subway, roznoszenie ulotek, konsultant komputerowy, pomoc u kosmetyczki lub w salonie fryzjerskim, praca w barze lub restauracji, kelner, dostawca prasy, bloger, konsultant przez Skype, przedstawiciel handlowy, asystentka w firmie, sekretarka, pomoc w sklepie.

Najważniejsze to nie poddawaj się i bądź sobą! Pamiętaj, że uśmiech i wyważona pewność siebie to twoje (może jedyne na obecną chwilę) atuty!:) Do boju!

 

 


Podoba ci się? Podziel się ze znajomymi!

1 share

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *